Základy balení dárků

Základy balení dárků

Dokonalost v balení dárků, od volby vhodné pásky až po vytvoření vlastní domácí „balírny“.

Průhledná páska Scotch® Transparent a dárková páska Scotch® GiftWrap

Základy balení dárků: Průhledná páska vs. Dárková páska

 • Všechny pásky nejsou podobné. Na zabaleném dárku bude páska s největší pravděpodobností viditelná, její vzhled je tedy velmi důležitý. Proto je důležité vědět, s jakými nástroji a potřebami pracujete a jak tyto potřeby ovlivní vzhled konečného výsledku. Krystalově průhledná páska Scotch® Crystal je odolná, a snadno se stříhá a lepí. Namotaná na roličce vypadá jako čirá, s lesklým povrchem, a na balicím papíře bude vynikat.

 • Dárková páska Scotch® GiftWrap má jedinečný saténový povrch, který téměř zcela splývá s lesklým balicím papírem. Dárková páska Scotch® GiftWrap pevně drží a je na balíčku neviditelná, takže povrch balíčku je téměř dokonalý a jednolitý. Zde platí základní pravidlo: Průhledná páska Scotch® Transparent se používá pro lesklý vzhled, dárková páska Scotch® GiftWrap splývá s povrchem.

  Získejte více informací o našich čirých páskách.

   


 • Oboustranná páska

  Rada odborníka

  Pokud na zabaleném balíčku nechcete vidět ani stopu pásky, je nejlepší volbou oboustranná lepicí páska Scotch®. Tato páska lepí oboustranně, takže můžete okraj balicího papíru potáhnout páskou tak, že je okraj zcela zakrytý. Použití oboustranné pásky můžete zvážit třeba v případě, že používáte tlustší balicí papír, třeba ručně vyráběný nebo řemeslný papír, nebo jemnější a tenčí papír, který je možné táhnout nebo přitisknout na proužek pásky a zakrýt tak rovnou linii okraje balicího papíru.

Balení dárků neobvyklých tvarů – kroky 1 a 2

Balení dárků neobvyklých tvarů

 • Krok 2

  Nejdříve si balený předmět změřte, abyste věděli, zda máte dostatek papíru.

 • Krok 3

  Opatrně přeložte papír tak, aby přitom nevznikly nehezké rohy, bez ohybů na balicím papíru.

Balení dárků neobvyklých tvarů – kroky 3 a 4
 • Krok 4

  Aby nedošlo k protržení balicího papíru, obložte ostřejší body lepenkou, polštářky nebo měkkou tkaninou.

 • Krok 5

  Před nalepením pásky odstřihněte přečnívající zbytek balicího papíru kolem obrysů balíčku.

Jak si sestavit svou vlastní balírnu dárků

Jak si sestavit svou vlastní balírnu dárků

 • Dělejte hezké vánoční balíčky ještě lépe, a nejen o Vánocích, ale během celého roku. Teď, když už jste zvládli základy balení, si můžete zřídit svou vlastní domácí „balírnu“ dárků. Balení je vždy snazší, když máte vše, co potřebujete, pěkně uspořádáno na jednom místě.

 • Pokud už doma máte nějaký pracovní koutek, můžete si z něj udělat domácí „balírnu“ dárků, s malými úpravami, jako jsou válečky k odmotávání rolí balicího papíru, odvíjecí zásobníky pásek a přihrádky na uskladnění příslušenství, jako jsou například mašle nebo stuhy.

Používané produkty


Věděli jste tohle?
Ozdobná páska je kreativní náhradou za stuhy na dárcích. Tato páska je k dispozici v různých barvách a s různými vzory.

Co by Vás také mohlo zajímat

 • Prohlédněte si naše čiré pásky k opravám trhlin, připevňování fotografií nebo vytváření krásných dárkových balíčků. Každá páska je určena k určitému účelu – zvolte si pásku, která se nejlépe hodí k Vašim účelům.