My ve společnosti Scotch™ Brand věříme ve vynalézavost a nápaditost. Naším cílem je pomáhat lidem objevit kouzlo ručních prací. K tomu, abychom mohli dělat naši práci dobře, potřebujeme správné nástroje. Od roku 1930, kdy byla vynalezena první průhledná lepicí páska, uvedly společnosti Scotch™ Brand a 3M na trh více než 400 různých druhů lepicích pásek a bezpočet jiných produktů, od lepidel ve spreji a tuhých tyčinkových lepidel až po odvíjecí zásobníky pásek. Pro všechny účely existuje ideální nástroj. Rádi bychom Vám pomohli jej najít.
Vynalézavost souvisí se schopností přizpůsobit se, nalézt provizorní řešení a využít toho, co máte k dispozici. Nejde o to používat cokoliv méně, ale chytřeji. A to znamená najít k tomu správné nástroje a potřeby a dokázat je použít.
Vynalézavost je hlavní hodnotou Scotch®. Je nám jasné, že řešení problémů je velmi kreativní činností. A to je právě ten princip, jehož jsme se vždy drželi po celou naši dlouhou historii a který vede také k našim dalším inovacím v budoucnu.
Dnes: Designová páska Scotch® je k dispozici ve více než 100 barvách a vzorech. Mezi ně patří i černá tabulová popisovací páska a mazací páska, které je možné popisovat, mazat text a znovu psát, a to křídou nebo za sucha smazatelným fixem, které mohou být nalepeny na jakýkoliv povrch, beze stop, jaké zanechává lepidlo ve spreji nebo speciálních lepidel.
2013: Naši designéři ze Scotch® také poprvé za 60 let přepracovali klasický „šnečí“ odvíjecí zásobník. Nové odvíjecí zásobníky se vyznačují modernějším a sofistikovanějším tvarem, který se dobře drží při práci, a umožňuje snadnější a pohodlnější používání.
1997: Byl představen vyskakovací, tzv. pop-up zásobník na pásky Scotch®. Přednastříhané kousky pásky o délce 2 palců „vyskakují“ z odvíjecího zásobníku, který je možné zavěsit kolem zápěstí nebo ruky. Tento vynález urychluje balení balíčků, tvoření různých výtvorů nebo použití pro školní účely.
1961: 3M vynalezla pásku Scotch® Magic™. Inovativní páska s matným povrchem je na papírech světlých barev a na obálkách zdánlivě neviditelná. Na rozdíl od lesklých pásek je možné na tyto matné pásky psát perem, tužkou nebo fixem. Přibližně v tutéž dobu byla celofánová páska Scotch® přejmenována na průhlednou pásku.
1941 - 1945: Během II. světové války byla téměř celá výroba přizpůsobena válečným účelům a potřebám. Společnost 3M vyvíjela a vyráběla více než 100 různých druhů pásek k různým účelům pro válečné potřeby, jako např. těsnění, rozlišování součástí, připevňování materiálů, ochrana a izolace. V té době se členem této rodiny produktů stala také oboustranná lepicí páska Scotch® s vrstvou lepicí hmoty na obou stranách.
1939: Rodina produktů Scotch® se rozrostla o „šneka“ - který je dnes již klasikou - ruční odvíjecí zásobník pásky. První verze byla vyrobena z lisovaného plechu, a o rok později se objevil odlévaný plastový model.
1932: Scotch® představuje první odolný robustní odvíjecí zásobník pásky. Byl vyroben z litiny a vážil přes 3 kilogramy.
1930: Richard Drew, mladý inženýr společnosti 3M, navrhl celulózovou pásku Scotch® Cellulose. Tato páska, která byla později přejmenována na celofánovou pásku, je atraktivním řešením odolným proti vlhkosti pro použití v potravinářství a pekařství k utěsňování obalů. Tato páska pomáhala lidem během Velké hospodářské krize „záplatovat“ různé věci a přežívat - tedy dělat jednoduché opravy různých domácích potřeb.
V roce 1925 vyvinul Richard Drew maskovací pásku, díky níž mohli autolakýrníci provádět různé práce na vozidle, aniž by přitom poškodili stávající lak. Netrvalo dlouho, a lidé začali tuto novou pásku používat i k dalším kreativním účelům. Vynalézavost od té doby nebere konce, nyní se zdá, že účely použití pásek Scotch® jsou neomezené. Zde je výčet alespoň několika našich oblíbených kreativních použití.
Páska Scotch® Transparent: sloužila jako ochrana proti korozi na vzducholodi společnosti Goodyear; sloužila k lepení puklin na skořápkách holubích a krůtích vajíček – z nichž se pak vylíhla mláďata; a také k opravám směrovek letadel. V roce 1946 nemohlo letadlo Taylorcraft vzlétnout, protože krávy sežraly olaminovanou tkaninu s pryskyřičným povlakem na směrovce letadla. Majitel letadla polepil zbytek děravé tkaniny na směrovce a odletěl.