O nás

O nás

My ve společnosti Scotch™ Brand věříme ve vynalézavost a nápaditost. Naším cílem je pomáhat lidem objevit kouzlo ručních prací. K tomu, abychom mohli dělat naši práci dobře, potřebujeme správné nástroje. Od roku 1930, kdy byla vynalezena první průhledná lepicí páska, uvedly společnosti Scotch™ Brand a 3M na trh více než 400 různých druhů lepicích pásek a bezpočet jiných produktů, od lepidel ve spreji a tuhých tyčinkových lepidel až po odvíjecí zásobníky pásek. Pro všechny účely existuje ideální nástroj. Rádi bychom Vám pomohli jej najít.

Účel naší značky

Věříme ve vynalézavost

 • Vynalézavost souvisí se schopností přizpůsobit se, nalézt provizorní řešení a využít toho, co máte k dispozici. Nejde o to používat cokoliv méně, ale chytřeji. A to znamená najít k tomu správné nástroje a potřeby a dokázat je použít.

 • Vynalézavost je hlavní hodnotou Scotch®. Je nám jasné, že řešení problémů je velmi kreativní činností. A to je právě ten princip, jehož jsme se vždy drželi po celou naši dlouhou historii a který vede také k našim dalším inovacím v budoucnu. 


Historické milníky

 • Designová páska Scotch®

  Dnes: Designová páska Scotch® je k dispozici ve více než 100 barvách a vzorech. Mezi ně patří i černá tabulová popisovací páska a mazací páska, které je možné popisovat, mazat text a znovu psát, a to křídou nebo za sucha smazatelným fixem, které mohou být nalepeny na jakýkoliv povrch, beze stop, jaké zanechává lepidlo ve spreji nebo speciálních lepidel.

  2013: Naši designéři ze Scotch® také poprvé za 60 let přepracovali klasický „šnečí“ odvíjecí zásobník. Nové odvíjecí zásobníky se vyznačují modernějším a sofistikovanějším tvarem, který se dobře drží při práci, a umožňuje snadnější a pohodlnější používání.

  1997: Byl představen vyskakovací, tzv. pop-up zásobník na pásky Scotch®. Přednastříhané kousky pásky o délce 2 palců „vyskakují“ z odvíjecího zásobníku, který je možné zavěsit kolem zápěstí nebo ruky. Tento vynález urychluje balení balíčků, tvoření různých výtvorů nebo použití pro školní účely.

 • Páska Scotch® Magic™

  1961: 3M vynalezla pásku Scotch® Magic™. Inovativní páska s matným povrchem je na papírech světlých barev a na obálkách zdánlivě neviditelná. Na rozdíl od lesklých pásek je možné na tyto matné pásky psát perem, tužkou nebo fixem. Přibližně v tutéž dobu byla celofánová páska Scotch® přejmenována na průhlednou pásku.

  1941 - 1945: Během II. světové války byla téměř celá výroba přizpůsobena válečným účelům a potřebám. Společnost 3M vyvíjela a vyráběla více než 100 různých druhů pásek k různým účelům pro válečné potřeby, jako např. těsnění, rozlišování součástí, připevňování materiálů, ochrana a izolace. V té době se členem této rodiny produktů stala také oboustranná lepicí páska Scotch® s vrstvou lepicí hmoty na obou stranách.

 • Celofánová páska Scotch®

  1939: Rodina produktů Scotch® se rozrostla o „šneka“ - který je dnes již klasikou - ruční odvíjecí zásobník pásky. První verze byla vyrobena z lisovaného plechu, a o rok později se objevil odlévaný plastový model.

  1932: Scotch® představuje první odolný robustní odvíjecí zásobník pásky. Byl vyroben z litiny a vážil přes 3 kilogramy.

  1930: Richard Drew, mladý inženýr společnosti 3M, navrhl celulózovou pásku Scotch® Cellulose. Tato páska, která byla později přejmenována na celofánovou pásku, je atraktivním řešením odolným proti vlhkosti pro použití v potravinářství a pekařství k utěsňování obalů. Tato páska pomáhala lidem během Velké hospodářské krize „záplatovat“ různé věci a přežívat - tedy dělat jednoduché opravy různých domácích potřeb.


Věděli jste tohle?
V roce 1930 vymyslel mladý hráč na banjo jménem Richard Drew, který se pak stal inženýrem 3M, první průhlednou lepicí pásku. Jejím účelem byla ochrana proti vlhkosti při balení jídla do celofánu, z čehož se pak stala móda.

Jedinečné účely, k nimž byly použity pásky Scotch®

Jedinečné účely, k nimž byly použity pásky značky Scotch®

 • V roce 1925 vyvinul Richard Drew maskovací pásku, díky níž mohli autolakýrníci provádět různé práce na vozidle, aniž by přitom poškodili stávající lak. Netrvalo dlouho, a lidé začali tuto novou pásku používat i k dalším kreativním účelům. Vynalézavost od té doby nebere konce, nyní se zdá, že účely použití pásek Scotch® jsou neomezené. Zde je výčet alespoň několika našich oblíbených kreativních použití.

 • Páska Scotch® Transparent: sloužila jako ochrana proti korozi na vzducholodi společnosti Goodyear; sloužila k lepení puklin na skořápkách holubích a krůtích vajíček – z nichž se pak vylíhla mláďata; a také k opravám směrovek letadel. V roce 1946 nemohlo letadlo Taylorcraft vzlétnout, protože krávy sežraly olaminovanou tkaninu s pryskyřičným povlakem na směrovce letadla. Majitel letadla polepil zbytek děravé tkaniny na směrovce a odletěl.